CMS Joomla - wszechstronny CMS dla stron, portali oraz sklepów internetowych

Joomla to platforma typu open source, na której można tworzyć witryny i aplikacje internetowe. Jest to system zarządzania treścią (CMS), który łączy Twoją witrynę z bazą danych MySQLi, MySQL lub PostgreSQL w celu ułatwienia zarządzania treścią i dostarczania treści zarówno dla menedżera witryny, jak i odwiedzającego. Głównym celem Joomla była użyteczność i rozszerzalność od czasu pierwszego wydania w 2005 roku. Z tego powodu projekt był laureatem wielu nagród, w tym trzykrotnym laureatem nagrody PACKT Open Source Content Management System Award.

Joomla to całkowicie darmowe rozwiązanie typu open source dostępne dla każdego, kto chce tworzyć dynamiczne i solidne witryny do różnych celów. Joomla była wykorzystywana przez niektóre z najbardziej rozpoznawalnych marek w sieci, w tym Harvard, iHop i MTV. Jest w stanie realizować zadania, od korporacyjnych stron internetowych i blogów po sieci społecznościowe i e-commerce.

Joomla jest wspierana przez dużą i aktywną społeczność programistów. Dzięki tysiącom unikalnych i przydatnych rozszerzeń i szablonów jest to obecnie jedna z największych dostępnych platform do tworzenia stron internetowych. To właśnie ten niesamowity wysiłek społeczności sprawia, że ​​Joomla jest doskonałym wyborem dla programistów poszukujących jednej platformy, dzięki której mogą otrzymać aktywne wsparcie od swoich rówieśników.

Ważne jest, aby myśleć o Joomla nie jako ograniczonej platformie, na której budowany jest określony typ witryny, ale jako solidnym zestawie narzędzi, które umożliwiają łączenie odwiedzających z danymi na różne sposoby. Rozbudowany zestaw zintegrowanych technologii Joomla umożliwia administeatorom i programistom wprowadzanie innowacji znacznie wykraczających poza granice prostej witryny internetowej. Możesz dowiedzieć się więcej o Joomla, odwiedzając Joomla.org.

Dlaczego warto korzystać z Joomla?

Joomla ma wiele zalet w porównaniu z wieloma konkurentami. Oprócz tego, że jest w pełni funkcjonalnym systemem CMS, jest łatwy do nauczenia, szybki w konfiguracji i niedrogi.

Kto używa Joomla?

Joomla jest przydatna dla szerokiej gamy różnych typów i stylów witryn. Oprócz tego, że jest największą platformą oprogramowania internetowego dla organizacji rządowych na całym świecie, jest intensywnie wykorzystywana w edukacji, mediach, firmach, handlu elektronicznym, a nawet osobistych witrynach i blogach. Jest niezwykle wszechstronny.

Jedną z jego głównych mocnych stron Joomla jest użyteczność. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem dopiero zaczynającym projektowanie stron internetowych, czy emerytem, ​​który chce nauczyć się tworzyć stronę internetową, Joomla może być dla Ciebie doskonałym wyborem. Naprawdę nie musisz nic wiedzieć o programowaniu lub tworzeniu stron internetowych, aby skonfigurować i dostosować witrynę, chociaż możesz wykorzystać jej otwartą bazę kodu, aby stworzyć coś całkowicie oryginalnego i niepowtarzalnego. Chcesz stworzyć niestandardowy moduł dla swojej witryny, którego nie ma żadna inna witryna w sieci? Możesz to zrobić z Joomla.