Rozwój sklepu internetowego Meble Bałut

Meble Bałut to firma produkująca stoły mieszcząca się na południu Polski. Firma posiada własny sklep internetowy, za pomocą którego sprzedaje produkowane stoły, prowadzi także aktywną sprzedaż na platformie Allegro. W sklepie dostępna jest także szeroka oferta produktów w sprzedawanych w modelu dropshippingu.

Właściciel firmy skontaktował się z nami w czerwcu tego roku. Rozmowę zaczęliśmy od tematyki zdjęć produkowych i zdjęć 360 stopni mebli. Szybko jednak okazło się że potrzeby firmy w zakresie sprzedaży internetowej są zupełnie inne. Sklep firmowy firmy wykonany został na platformie PrestaShop. Sklep znajdował się na serwerze firmy, która stworzyła pierwotną jego wersję, a właściciel sklepu nie miał dostępu do panelu ftp, ponieważ firma nie chciała go udostępnić.

Przeniesienie sklepu internetowego na nowy serwer.

Zatem pierwszym krokiem było przeniesienie sklepu internetowego na nowy serwer. Wybraliśmy odpoiwiedniego dostawcę usług hostingowych i dokonaliśmy przeniesienia sklepu. Dzięki temu właściciel sklepu odzyskał pełną kontrolę nad swoją własnością

Dodanie nowych funkcji w sklepie PrestaShop

Po przeniesieniu na nowy na nowy serwer zaczęliśmy sprawdzać sklep w kierunku ewentualnych potrzeb lub błędów. Okazało się m.in. że brakuje tak podstawowej usługi jak statystyki Google Analytics. Zostało to szybko wykonane. W międzyczasie sklep otrzymał nową szatę graficzną, uruchomiony został magazyn, utworzyismy możliwość dodawania wielu wariantów jednego produktu, dodaliśmy także możliwość wyświetlania kosztów wysyłki na poziomie zamówenia w koszyku, tak aby nabywca natychmiast widział łączny koszt zamówienia razem z przesyłką.

Wprowadzanie nowych produktów oraz opisów produktów w sklepie internetowym

Gdy dokonaliśmy zmian technicznych w sklepie przyszed czas na uzupełnienie oferty. Klient chciał poszerzyć sprzedaż o nowe produkty, a także rozwinąć sprzedaż produktów oferowanych w dropshippingu. Zajęliśmy się wprowadzeniem produktów, a także przygotowaniem opisów dla ponad 200 nowych produktów.

Reklama Google Ads

Pomysł na reklamę Google Ads wynikał z faktu, że klient miał fatalne doświadczenie z firmą pozycjonującą. Przy jego braku zaufania do jakichkolwiek firm z tej branży przekonaliśmy go do wypróbowania reklamy ppc w Google Ads. W tym celu zostało outworzone konto, oraz skonfigurowane kampanie reklamowe na wybrane produkty. Reklama Google Ads okazała się dobrym ruchem. Pomimo wcześniejszych działań, które deklarowała wspomniana firma pozycjonująca, nie było w sklepie żadnych zamówień. Reklama Google Ads zadziałała i już w pierwszym tygodniu a nasz klient zaczął sprzedawać swoje produkty.