Tworzymy strony internetowe
w Warszawie

Strony internetowe Wordpress Warszawa

To, czy każda firma powinna posiadać własną stronę internetową nie powinno budzić żadnych wątpliwości. Jeśli potencjalni Klienci firmy korzystają z sieci, to firma, która chce z mieć do nich dostęp także powinna w niej być. Dostęp do Internetu jest powszechny, a dla wielu osób jest to pierwsze źródło informacji. Dlatego warto zainwestować w odpowiednio przygotowaną stronę firmową.

Określ cele dla Twojej strony firmowej

Przygotowując się do stworzenia firmowej strony internetowej ważne jest, aby firma zdefiniowała cel swojej obecności w sieci oraz motywację posiadania takiego medium. Cel może być różny w zależności od wielkości i rodzaju działalności, ale dla większości firm chodzi o zdobycie większej liczby klientów i zwiększenie zysku.

Dodatkowo, istnieją celowe szczegółowe, które pomagają osiągnąć dodatkowe korzyści, takie jak oszczędność czasu w kontakcie z klientami, pozyskanie wartościowych klientów lub wygenerowanie dodatkowej sprzedaży bez zwiększonego nakładu pracy. Dlatego warto wziąć pod uwagę potencjał, który kryje się w posiadaniu własnej strony internetowej i w odpowiedni sposób go wykorzystać.

Co powinna zawierać strona internetowa?

Jakie elementy powinna zawierać strona internetowa firmy, zależy od jej grupy docelowej klientów, rodzaju oferowanych usług oraz celu postawionego przez właściciela firmy. Dla małych firm ważnymi elementami strony są dobrze przygotowana oferta oraz możliwość nawiązania szybkiego kontaktu. Oferta powinna być czytelna, wyczerpująca i dobrze posegmentowana, a jeśli firma świadczy kilka rodzajów usług, każda z nich powinna być opisana w osobnej zakładce.
Dla firm, które świadczą usługi w swojej siedzibie, mapa dojazdu może być bardzo pomocna. Aktualny blog firmowy może być dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza tam, gdzie warto być na bieżąco z nowościami.
Jeśli firma umawia swoich klientów na określone godziny, np. dentysta, fryzjer, kosmetyczka, terminarz online może być dobrym rozwiązaniem. Dla firm sprzedających długoterminowe pakiety, np. siłownie, kluby fitness może okazać się przydatny moduł płatności online.

Inne elementy, które mogą poszerzyć funkcjonalność strony firmowej, zależą od specyfiki oferty firmy, standardów w branży oraz rodzaju obsługiwanych klientów. Wśród typowych elementów przydatnych na stronie firmowej można wymienić podstronę ofertową, dane kontaktowe, galerię zdjęć, kalendarz rezerwacji online oraz moduł szybkich płatności.

Korzyści wynikające z posiadania firmowej strony internetowej:

Korzyści z posiadania firmowej strony internetowej są uzależnione od celu, który jest przed nią postawiony. Warto jednak pamiętać, że dobrze zaprojektowana strona internetowa może przynieść korzyści zarówno dla właściciela firmy, jak i jego klientów.

Oto klika z nich:
  Dla Przedsiębiorcy:
 • większa rozpoznawalność firmy
 • oszczędność czasu przeznaczonego na prezentację oferty
 • większe zaufanie potencjalnych klientów
 • zwiększenie szansy na sprzedaż produktów lub usług
 • zwiększenie szansy na szybką sprzedaż

Korzyści te wynikają z łatwiejszego i szybszego dotarcia do klientów poprzez Internet, co z kolei pozwala na osiągnięcie szerszego grona odbiorców. Właściciel firmy może dzięki temu zwiększyć zainteresowanie swoją ofertą, co wpływa na wzrost sprzedaży i popularności marki.

  Dla Klienta:
 • dostęp do informacji o firmie i usługach o każdej porze oraz z każdego miejsca
 • możliwość szybkiego zapoznania się z ofertą i wyboru najbardziej odpowiedniego produktu lub usługi,
 • łatwe sprawdzenie poziomu świadczonych usług dzięki galerii realizacji lub opinii innych klientów,
 • łatwe pozyskanie danych kontaktowych i nawiązanie kontaktu z firmą,
 • możliwość rezerwacji usługi lub produktu,
 • możliwość dokonania płatności online, co zwiększa wygodę i oszczędza czas.

Dzięki temu klient może szybko i łatwo znaleźć informacje o firmie i oferowanych usługach, dokonać rezerwacji lub dokonać zakupu bez wychodzenia z domu. To z kolei zwiększa jego zadowolenie i lojalność wobec marki.

Uzyskaj więcej informacji:

Opieka WWW

Systematyczna praca daje sukcesy! Dołącz do nas.

Sklepy Internetowe

Nowoczesne rozwiązania, które usprawnią Twoją sprzedaż

Optymalizacja WWW

Twoja strona ledwo dyszy? Tchniemy w nią nowe życie!

Strony Wordpress

Najlepszy CMS dla małej firmy

Strony Joomla

CMS dla strony firmowej lub portalu

Strony HTML

Prosta strona - wizytówka

Najnowsze wpisy:

Strona internetowa niewidoczna W Google?

Strona internetowa niewidoczna w Google? Taka sytuacja moze przydażyć się każdemu, zwłaszcza na początku funkcjonowania strony,...

Zadaj te 4 pytania zanim wybierzesz wykonawcę Twojej...

Zadaj te 4 pytania zanim wybierzesz wykonawcę Twojej strony www Postanawiasz, że chcesz mieć własna stronę firmową. Zbierasz i...

Sprawdź, czy Twoja strona jest przygotowana do...

Sprawdź, czy Twoja strona jest przygotowana do pozycjonowania w Google Z pewnością niejeden właściciel firmy, dla której...